Wymienniki S&T > Parowniki S&T

Thermokey TME ? parowniki płaszczowo-rurowe

Thermokey TME ? parowniki płaszczowo-ruroweWydajność: od 18 do 1500 kW

Modułowa konstrukcja
od 1 do 4 obiegów
Poziome lub pionowe
Przyłącza freonowe z prawej lub lewej strony

Głównym zastosowaniem parowników płaszczowo-rurowych Thermokey jest produkcja zimnej wody (lub roztworów glikoli) w aplikacjach chłodniczych oraz produkcja gorącej wody w pompach ciepła.
Wymienniki współpracują głównie z freonami HCFC, HFC ale także innymi czynnikami zgodnymi z zastosowanymi materiałami konstrukcyjnymi.
Parowniki płaszczowo-rurowe Thermokey pokrywają zakres wydajności od 18 do 1500 kW (seria TME) oraz od 130 do 1420 kW (seria TLE). Obie serie mogą być wyposażone w od 1 do 4 obiegów freonowych.
Wodne króćce przyłączeniowe są standardowo położone pionowo ale na życzenie klienta można umieścić je poziomo po prawej (DX) lub lewej (SX) stronie wymiennika, patrząc od strony przyłączy freonowych. Ponadto wymienniki mogą być dostarczone z wymiennym pakietem (wersja FTE).
Podane w katalogu wymiary są orientacyjne. Thermokey zastrzega sobie prawo do zmian bez wcześniejszego uprzedzenia.

Thermokey stosuje materiały zgodne z europejskimi wymaganiami dla urządzeń ciśnieniowych. Standardowy wymiennik jest zbudowany z następujących materiałów: stal węglowa (głowice, płaszcz, podłączenia freonowe i wodne), miedź (wężownice), mosiądz lub stal węglowa (przegrody). Ponadto stosujemy bezazbestowe uszczelki oraz stalowe elementy montażowe.
Na życzenie, możliwe jest zastosowanie innych materiałów, zgodnych z wymaganiami naszych linii produkcyjnych. W kwestii zapytań o dostępne materiały prosimy o kontakt z przedstawicielem handlowym Thermokey.

Na życzenie dostępne są następujące akcesoria:
- stopki montażowe (przyspawane lub dostarczone osobno)
- podłączenia kołnierzowe
- izolacja

Wszystkie wymienniki poddawane są drobiazgowej kontroli jakości. Każde urządzenie, przed wysyłką do klienta, przechodzi próbę ciśnieniową zarówno obwodu freonowego (nawet jeśli wymiennik ma więcej niż jeden obieg freonowy) jak i wodnego. Próby są przeprowadzane zgodnie z obowiązującymi normami oraz procedurami jakości Thermokey.
Dostępne są również wymienniki wg kodyfikacji ASME. Zapytania o takie wymienniki prosimy kierować do naszych przedstawicieli handlowych.

pobierz_pdf

Galklima Sp. z o.o. ul. Zbąszyńska 4, 91-342 Łódź tel.: +4842 613 55 85, fax.:+4842 613 55 80, e-mail.: biuro@galklima.com.pl
NIP:947-19-64-021, Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi XX Wydział KRS nr 0000334105